Facebook conversion pixel
3,00 €

Trinidad Moruga Scorpion je kultivar druhu Capsicum chinense pochádzajúci z oblasti Moruga na ostrove Trinidad (štát Trinidad a Tobago). Patrí medzi najpálivejšie papričky na svete. Jednotlivé plody môžu dosahovať pálivosť az 2 000 000 SHU. Trinidad Moruga Scorpion má ľahkú ovocnatú príchuť, ktorá tvorí sladko pálivú kombináciu.

Trinidad Moruga Scorpion je kultivar druhu Capsicum chinense pochádzajúci z oblasti Moruga na ostrove Trinidad (štát Trinidad a Tobago). Patrí medzi najpálivejšie papričky na svete. Jednotlivé plody môžu dosahovať pálivosť az 2 000 000 SHU. Trinidad Moruga Scorpion má ľahkú ovocnatú príchuť, ktorá tvorí sladko pálivú kombináciu.

13. februára 2012 ju Chile Pepper Institute na novomexickej štátnej univerzite v Las Cruces vyhlásil za najštiplavejšiu chilli papričku na svete s pálivosti vyše 1 200 000 jednotiek scovilleho stupnice (SHU), pričom jednotlivé plody môžu dosahovať aj vyše 2 milióny jednotiek. Avšak Guinnessova kniha rekordov papričku Trinidad Moruga Scorpion v úlohe najštiplavejších chilli papričky na svete nepotvrdila. Predchádzajúcim šampiónom v pálivosti bola indicko-bangladéšska paprička Bhut Jolokia, súčasným držiteľom rekordu je juhokarolínsky paprička Carolina Reaper.

Objednaj ešte dnes a už pozajtra 17.07. to máš doma.
Druh Capsicum Annuum
Pôvod Trinidad a Tobago
Pálivuosť
Jednotiek SHU 2 009 231